Bosplantdag in Lo-Reninge op 18 november 2017

Op 18 november trokken we met een aantal van onze leden naar Lo-Reninge. Dat was de locatie van onze eerste bosplantdag. Een activiteit die we vanaf nu jaarlijks willen organiseren.

Deze activiteit vond plaats in het kader van het project Foret Pro Bos, een initiatief voor meer bossen in Vlaanderen, Wallonië en Noord-Frankrijk. Verschillende regio’s slaan de handen in elkaar voor zoveel mogelijk bosuitbreiding.

 Onze bosplantdag startte in de voormiddag met een cursus ‘planten in/van bossen’ die gegeven werd door Inverde. We kregen onder andere te horen op welke zaken we moeten letten om goed plantgoed te onderscheiden en hoe we dit het best kunnen planten om een gezond bos te creëren. Na onze lunch trokken we richting het veld. Een voormalig akkerland werd in één namiddag omgetoverd in een splinternieuw bos met verschillende inheemse boom- en struiksoorten. Ondanks de natte weersomstandigheden mochten we rekenen op een enorme inzet van onze leden. Eigenares van het domein Magda Lemenu bezit nu 4000 m² meer bos dankzij onze leden die bos in het hart dragen. Die dag mochten we ook rekenen op de belangstelling van de regionale televisie Focus WTV. Zij kwamen in het kader van dag van de natuur onze actie filmen, waarbij we met plezier meer uitleg gaven over Interreg project Forêt Pro Bos en de werking van de bosgroepen.

Lo